وحدت، همبستگی و برادری در سایه اسلام از برکات الهی و اسلامی است

حجت‌الاسلام حسن مصلح گفت: مسلمانان با هم برادرند و باید پیوسته درصدد آشتی و حل اختلاف بین خود باشند؛ همچنان که رهبری الهی یکی از نعمت‌های خداوند است، وحدت، همبستگی، اخوت و برادری در سایه اسلام هم از دیگر برکات الهی و اسلامی است.
سبلسل

همایش وحدت اسلامی با حضور علمای شیعه و اهل سنت استان در مجتمع رفاهی شهدا خلیج فارس بوشهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسن مصلح امام جمعه برازجان در این همایش به ایراد سخنانی با موضوع همبستگی و وحدت از دیدگاه قرآن کریم، اهل بیت علیهم السلام و علمای اهل سنت و همچنین تبیین دیدگاه امامین انقلاب در خصوص وحدت اسلامی پرداخت.

حجت‌الاسلام حسن مصلح با تأکید بر لزوم دعوت به وحدت با محوریت توحید و پرهیز از تفرقه اظهار داشت: نه تنها مسلمانان بلکه با پیروان سایر ادیان الهی هم برای مقابله با دشمنان دعوت به وحدت داشته باشیم.

Image removed.

وی افزود: مسلمانان با هم برادرند و باید پیوسته درصدد آشتی و حل اختلاف بین خود باشند؛ همچنان که رهبری الهی یکی از نعمت‌های خداوند است، وحدت، همبستگی، اخوت و برادری در سایه اسلام هم از دیگر برکات الهی و اسلامی است.

در بخش دیگری از این همایش شیخ حمزه کردی، امام جمعه اهل سنت جزیره شمالی گناوه و عضو شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر در سخنانی بر لزوم حفظ وحدت و تقویت وحدت بین مسلمانان تأکید کرد.

امام جمعه اهل سنت جزیره شمالی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس قاطبه اهل سنت، مردم بلوچ، کردستان، ترکمن و همه اهل سنت ایران به همراه برادران شیعه خود برای این سرزمین خون داده اند و شهیدانی تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند.

Image removed.

وی گفت: در جریان دفاع مقدس خون جوان شیعه و سنی برای حفظ انقلاب اسلامی کنار هم ریخته شده و هدف دشمن تجزیه ایران و مخالفت با دین و اسلام است و تقویت وحدت بین مسلمانان دشمن را از دستیابی به این هدف شوم باز می‌دارد.

در ابتدای این همایش نماینده ولی فقیه در منطقه دوم نیروی دریایی سپاه استان بوشهر به تشریح ابعاد مختلف جنگ نرم دشمنان علیه انقلاب اسلامی پرداخت.

حجت‌الاسلام امیدعلی سلیمانی‌نژاد بر لزوم حفظ و تقویت وحدت اسلامی برای مقابله با توطئه‌های پیچیده دشمنان اسلام تأکید کرد.

Image removed.

اجرای تواشیح توسط گروه تواشیح سبحان استان بوشهر، برنامه دیگری بود که در این همایش برگزار شد.

گفتنی است، در خاتمه این همایش، نماز جماعت وحدت بخش ظهر و عصر به امامت حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر و با حضور علمای اهل سنت و تشیع استان اقامه شد.

دسته بندی

برچسب‌ها