هزار و ۲۵۶ متهم به زمین خواری در بوشهر

مهرانگیز با اشاره به هزار و ۲۵۶ متهم پرونده‌های زمین‌خواری در بوشهر ابراز داشت: مساحت زمین‌های اعاده شده یک هزار و ۴۸۷ هکتار به ارزش ۴۳۹ میلیارد ریال و میزان جرایم پرداختی نیز ۲۳ میلیارد ریال بوده است.
سثفلثلثیب

 مهدی مهرانگیز رئیس دادگستری استان بوشهر در نشست شورای حفاظت بیت‌المال استان اظهار داشت: در سال گذشته یک هزار و ۷۵۴ پرونده زمین‌خواری در بوشهر تشکیل شده است.

مهرانگیز در ادامه تصریح کرد: برای ۶۲۱ فقره از این پرونده‌ها حکم و ۷۰۰ فقره پرونده دیگر نیز در دادسرا قرار نهایی صادر شده است.

وی با اشاره به هزار و ۲۵۶ متهم این پرونده‌های زمین‌خواری ابراز داشت: مساحت زمین‌های اعاده شده یک هزار و ۴۸۷ هکتار به ارزش ۴۳۹ میلیارد ریال و میزان جرایم پرداختی نیز ۲۳ میلیارد ریال بوده است.

این مقام مسئول موارد قلع و قمع بنا و مستحدثات استان بوشهر در سال گذشته را ۴۳۳ مورد دانست و گفت: در نیمه نخست امسال ۷۶۷ فقره پرونده در استان بوشهر تشکیل که از این تعداد ۱۳۸ پرونده منتهی به صدور حکم شده است.

مهرانگیز بیان داشت: اکنون ۲۵۲ پرونده منتهی به قرار نهایی دادسرا و ۳۵۷ متهم دستگیر و مساحت اراضی اعاده شده ۶۳۸ هکتار است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر ارزش این زمین‌ها ۶۱۰ میلیارد ریال دانست و خاطرنشان کرد: جرایم دریافتی یک میلیارد ریال و موارد قلع و قمع بنا و مستحدثات ۱۷۵ مورد گزارش شده است.

لازم به ذکر است: در این آئین به مناسبت روز روستا تعداد ۴۰ برگ سند مالکیت روستایی صادر و تحویل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر شد.

دسته بندی

برچسب‌ها